“Cykl wiedźmiński”, czyli seria, która opowiada o walce z przeznaczeniem

“Cykl wiedźmiński”, czyli seria, która opowiada o walce z przeznaczeniem

Historia Geralta z Rivii, która jest uwielbiana przez miliony czytelników na całym świecie!

Wiedźmin (https://www.taniaksiazka.pl/seria/wiedzmin), to cykl składający się z następujących pozycji: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”.

Wiedźmini, to kasta wojowników – zabójców, którzy są genetycznie zmutowani i od najmłodszych lat przechodzą mordercze szkolenie, które ma ich przygotować do bycia najlepszymi zabójcami potworów na Kontynencie. Z owej kasty wywodzi się Geralt z Rivii, zwany również Białym Wilkiem, który jest głównym bohaterem całego “Cyklu wiedźmińskiego”. Cykl ten opowiada o tym jak Geralt podróżuje po świecie w poszukiwaniu zleceń na różnego rodzaju monstra, kiedy to nagle poznaje swoje przeznaczenie, którym jest młoda księżniczka o imieniu Ciri. Losy Ciri, Geralt i pięknej czarodziejki Yennefer zostają na zawsze splecione w efekcie czego cała trójka będzie musiała walczyć nie tylko z ludźmi czy potworami ale również z samym przeznaczeniem.

Biografia Andrzeja Sapkowskiego, czyli twórcy kultowego “Cyklu wiedźmińskiego”

Andrzej Sapkowski ukończył XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi, po studiach pracował w handlu zagranicznym oraz jako tłumacz. Kariera pisarka Sapkowskiego zaczęła się w roku 1986, kiedy to napisał w ramach konkursu organizowanego przez miesięcznik “Fantastyka” opowiadanie zatytułowane “Wiedźmin“, które od razu podbiło serca miłośników literatury fantastycznej.

Historia o białowłosym zabójcy potworów stała się bazą dla napisania kolejnych opowiadań, a następnie dla sagi, która zbiorczo nazywana jest “Cyklem wiedźmińskim”, w której skład wchodzą następujące pozycje: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Warto również wspomnieć, że Andrzej Sapkowski jest autorem wydanej w 2009 roku powieści zatytułowanej “Żmija”, która opowiada o wojnie domowej w Afganistanie.