“Cykl wiedźmiński”, który oczarował miliony miłośników literatury fantastycznej, na całym świecie!

“Cykl wiedźmiński”, który oczarował miliony miłośników literatury fantastycznej, na całym świecie!

Nie ma osoby, która nie zgodziłaby się, że jednym z najbardziej kultowych dzieł polskich autorów jest seria o Wiedźminie. Wszystko zaczęło się od opowiadania pod tytułem "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego w tygodniku "Fantastyka". Nawet sam autor nie przypuszczał, że powstanie tak zwany cykl wiedźmiński, w skład którego wchodzą dwa zbiory opowiadań oraz pięciotomowa saga, a także, że cały świat oszaleje na punkcie jego twórczości po powstaniu gry komputerowej

Saga, która opowiada o walce z przeznaczeniem na przekór wszystkiemu!

Wiedźmin“, to cykl, który napisany został przez Andrzeja Sapkowskiego, w skład którego wchodzą następujące tytuły: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”.

Historia przedstawiona w tej serii opowiada o białowłosym wiedźminie o imieniu Geralt z Rivii, który jak wszyscy członkowie jego niecodziennej profesji zabija potwory za pieniądze. Podczas podróżowania po Kontynencie Geralt spotyka małą księżniczkę o imieniu Ciri, z którą zwiąże go przeznaczenie i wraz z którą on i piękna czarodziejka Yennefer, będą musieli walczyć nie tylko przeciwko najgorszym potworą i ludziom, ale również przeciwko samemu okrutnemu losowi.

Biografia Andrzeja Sapkowskiego, czyli twórcy kultowego “Cyklu wiedźmińskiego”


Andrzej Sapkowski urodził się w 1948 roku w Łodzi. Twórca bestsellerowego “Cyklu wiedźmińskiego” jest absolwentem XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Łodzi oraz Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończył kierunek handel zagraniczny. Po studiach Sapkowski, pracował w handlu zagranicznym oraz parał się zawodem tłumacza.

W 1986 roku Sapkowski, przedstawił czytelnikom postać białowłosego zabójcy potworów, opisując jedno z jego zleceń. Opowiadanie o wiedźminie, który przybywa do Temerii, aby odczarować córkę króla Foltesta, zostało napisane w ramach konkursu do miesięcznika “Fantastyka” i otworzyło Sapkowskiemu wrota do wielkiej kariery pisarskiej, gdyż widząc sympatię, jaką czytelnicy obdarzyli głównego bohatera jego opowiadania, pisarz stworzył kolejne historie o zabójcy potworów, a następnie powieści. Warto również wspomnieć, o tym, że w 2009 roku Andrzej Sapkowski, wydał powieść zatytułowaną “Żmija”, która opowiadała o radzieckiej interwencji w Afganistanie.