Zmutowany zabójca potworów, który oczarował miliony czytelników na całym świecie!

Zmutowany zabójca potworów, który oczarował miliony czytelników na całym świecie!

Andrzej Sapkowski, nim zaczął zawodowo zajmować się pisaniem książek, to pracował w handlu zagranicznym oraz zajmował się tłumaczeniem. Ten absolwent Uniwersytetu Łódzkiego zaistniał w świecie literatury fantastycznej w 1986 roku, kiedy to w ramach konkursu, organizowanego przez miesięcznik "Fantastyka", napisał opowiadanie zatytułowane "Wiedźmin". Opowiadanie to przedstawiało historie tajemniczego białowłosego zabójcy potworów, który przybywa do miasta Wyzima, aby odczarować córkę króla Foltesta za pieniądze. Historia ta oczarowała czytelników pisma i wkrótce Sapkowski zaczął pisać kolejne opowiadania o białowłosym wiedźminie, a następnie powieści i tak narodził się "Cykl wiedźmiński"

“Cykl wiedźmiński” – to coś, po co każdy miłośnik literatury fantasy, musi sięgnąć!

Wiedźmin“, to cykl książek fantastycznych, opowiadających o przygodach Geralta z Rivii, zwanego również Białym Wilkiem. Pierwsze opowiadanie, które pozwoliło czytelnikom poznać, postać białowłosego zabójcy wszelkich monstrów, zostało napisane przez Andrzeja Sapkowskiego w 1986 roku na potrzeby konkursu organizowanego przez miesięcznik “Fantastyka”. Autor, widząc, jak czytelnicy pokochali jego postać, postanowił stworzyć kolejne opowiadania o wiedźminie, a następnie powieści. Wszystkie opowiadania i powieści o przygodach Geralta z Rivii, nazywane są “Cyklem wiedźmińskim”, w skład którego wchodzą następujące tytuły: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”.

Biografia Andrzeja Sapkowskiego, czyli twórcy kultowego Geralta z Rivii

Andrzej Sapkowski, nim zaczął zawodowo zajmować się pisaniem książek, to pracował w handlu zagranicznym oraz zajmował się tłumaczeniem. Ten absolwent Uniwersytetu Łódzkiego zaistniał w świecie literatury fantastycznej w 1986 roku, kiedy to w ramach konkursu, organizowanego przez miesięcznik “Fantastyka”, napisał opowiadanie zatytułowane “Wiedźmin“. Opowiadanie to przedstawiało historie tajemniczego białowłosego zabójcy potworów, który przybywa do miasta Wyzima, aby odczarować córkę króla Foltesta za pieniądze. Historia ta oczarowała czytelników pisma i wkrótce Sapkowski zaczął pisać kolejne opowiadania o białowłosym wiedźminie, a następnie powieści i tak narodził się “Cykl wiedźmiński”, w skład którego wchodzą następujące pozycje: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Warto wspomnieć o tym, że w 2012 roku Andrzej Sapkowski, został odznaczony srebrnym medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.